Začenjamo priprave na TALIS 2024

Jeseni leta 2021 so se začele priprave na izvedbo nove raziskave o poučevanju in učenju, TALIS 2024. V naslednjem letu bomo pripravljali instrumente za zbiranje podatkov, to so vprašalniki za različne ciljne skupine sodelujočih. da bi TALIS čim bolje odgovoril na izzive sodobnega poučevanja, bo velika pozornost namenjena skupnemu določanju kazalcev poučevanja in ostalega dela v šolah. V letu 2022 bomo vse države aktivno sodelovale pri tem, v obliki novih predlogov, natančnih recenzij, preskušanja posamznih vprašanj in meritev ter pridobivanju odzivov iz prakse.

V kratkem bo pripravljen prvi vpogled v izhodišča raziskave TALIS 2024, da si bodo tudi šole, učitelji in ravnatelji lažje predstavljali njen namen in cilje.

Sloveb ija v TALIS sodeluje s populacijami učiteljev razrednega pouka, predmetnega pouka in srednješolskimi učitelji ter ravnatelji osnovnih in srednjih šol.