Kazalci poučevanja in učnega okolja

Za zaključek raziskave TALIS 2018 ob koncu novembra 2020 smo pripravili še zadnje raziskovalno poročilo, pregled kazalcev o delu učiteljev in ravnateljev.

Poročilo (.pdf) prinaša podroben pregled kazalcev poučevanja in učnega okolja, ki združujejo več vsebinsko povezanih posameznih vrst podatkov v skupne koncepte. Preverili smo razlike med predmetnimi skupinami učiteljev in primerjali osnovno in srednjo šolo. Ugotovili smo, kateri kazalci so med seboj povezani, da bi individualne, šolske in sistemske ideje za izboljšave hitreje dosegle učinovite spremembe.

Vrednosti kazalcev so kot spremenljivke dodane v zbirki podatkov TALIS, vendar v drugih poročilih nastanek in ozadje nista podrobno pojasnjena in tudi niso pregledno prikazana njihova povprečja po državah. Zato to poročilo dopolnjuje že objavljena besedila, ki sedaj tudi v slovenskem jeziku prikazujejo sporočila vseh zbranih in modeliranih podatkov, ki so na voljo v podatkovni zbirki za Slovenijo.