Dobrodošli na strani raziskave TALIS!

TALIS je mednarodna raziskava o učenju in poučevanju v osnovnih in srednjih šolah. V februarju 2017 je bil opravljen njen prvi del, zbiranje odgovorov na vprašanja o različnih vidikih dela v šoli za učitelje in ravnatelje naključno izbranih osnovnih in srednjih šol. Marca 2017 so na šolah opravili razprave o zaključenem odgovarjanju na spletne vprašalnike.

Razen nekaj redkih izjem so vse šole sprejele sodelovanje v raziskavi in odlično opravile prvo nalogo. Vprašalnike je izpolnila zelo velika večina učiteljev in ravnateljev. Mednarodna zahteva za odzivnost vzorca je bila v Sloveniji odločno presežena. Zahvaljujemo se vsem šolskim koordinatorjem, učiteljem in ravnateljem za vložen trud. Dragoceni podatki so bili uporabljeni za pripravo na večji zajem najpomembnejših informacij o poučevanju pomladi 2018.

(Skupno 9 obiskov, današnjih obiskov 1)